TUDTAD !?

Receptjeim általában 4 főre szólnak, TUDTAD? a végén
Charlott Haigh: 100 természetes immunerősítő c.
(ALEXANDRA) könyvéből idézek. 2012.10.15.

NEM KELL ÍGY FŐZNI, DE LEHET!

2019. január 22., kedd

Lila és lekvár avagy 19-re is húzzunk lapot

Remélem az én Drágájimnak jól kezdődött a 2019-s év!?
Nekem jó, és  jó szokásomhoz híven, a január pihenő hónap 😇😁
Jajj! Mielőtt aggódnátok értem, ez nem azt jelenti, hogy nem főzök semmit, mert ugye enni azt kell...
Például tegnap ill. tegnapelőtt lilahagymalekvárt készítettem, egy kérésnek megfelelve.
A lilhagymalekvár finom..., de azért kell mellé valami...? én csóró egyszerűséggel egy kis petrezselymes burgonyát, és egy falatka Ír marharostélyost sütöttem hozzá 😉 





   










LILAHAGYMALEKVÁR
Hozzávalók:
50 dkg lilahagyma
1 dl vörösbor
0,5 dl víz
2 ek. vörösborcet
4-5 ek. kristálycukor
kakukkfű
fehér bors
olívaolaj
A megtisztított lilahagymát vékony félkarikákra szeleteljük.
Egy serpenyőben olívaolajon aranysárgásra karamellizáljuk a kristálycukrot, majd rászórjuk a lilahagymát, finoman megsózzuk, elkavarjuk, hozzáadjuk a vizet.
Amikor a hagyma már kissé összeesett felöntjük a vörösborral, hozzáadjuk a borecetet, egy kevés kakukkfűvel és fehér borssal ízesítjük, aztán fedő alatt, közepes lángon 25-30 percig pároljuk, közben figyelve, belekevergetve.
Ha hagyma eléri a kellemes, kívánt puhaságot, fedő nélkül minimálisra forraljuk a levét, szükség szerint utóízesíthetjük.
Elkészítési ideje változhat, például attól is hogy milyen vékonyra szeleteltük a lilahagymát, illetve, mennyire puhára, „krémes” szeretnénk főzni, de ha tovább főzzük, pároljuk, ügyeljünk a folyadék mennyiségére, és ha kell, óvatosan adagolva, egy kis vizet adhatunk hozzá amikor már fedő nélkül pároljuk.
Az igazi fincsi „lekváros” állagot, hűtőben jól lehűtve éri el.
A lilahagymalekvár pompás kiegészítője lehet grillezett húsoknak, de házi, (főleg) szárnyasmáj pástétomokkal is jól harmonizál.
A receptek közt barangolva, találkozhatunk, mézzel, barna cukorral, balzsamecettel készültekkel is, és létezik olyan is amelyet több, másfajta fűszerrel alkottak meg, akár még szegfűszeggel is.
Én, jelen esetben rozmaringgal. kakukkfűvel, sóval és borssal ízesített rostélyos mellé készítettem, amelyet oldalanként 3-3 percig sütöttem grillserpenyőben, a körete pedig egyszerű petrezselymes burgonya volt.
Magát a lilahagymalekvárt előzőnap készítettem el, hogy valóban jól lehűljön; hűtőben 4-5 napig is eláll, persze ha addig el nem fogy...     az meg kizárva 😉











Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése