Na kérem szépen, én a múlt héten megkérdeztem, -ŐrültenJóÉtelek- facebook oldalán hogy ki,- mit,- hogyan,- mivel,- miből,- minek,- miért,- meddig, süt, főz, készít, lop a szomszédtól, a hétvégére stb.
Ez azért történt, hogy megtudjam mit szerettek, miket főztök, és ezáltal jómagam is bedobjak egy-egy ilyesmi jól bevált, kedvencet ami természetesen nem lesz olyan fincsi mint a Ti főztötök, de tisztelettel szeretnék ötletelni az ügyben, hogy ici-picit lehet máshogy is.
RIZSES HÚS, AHOGY ÉN KÉSZÍTEM
Hozzávalók:
50-60 dkg sertéslapocka
25 dkg rizs
30 dkg paprika
20 dkg paradicsom
15 dkg zöldborsó
5 ger. fokhagyma
2 db babérlevél
majoránna
bors, só
A sertéshúst 1-1,5 centis kockákra vágjuk és hevített zsiradékon, enyhén lepirítjuk.
Ezután sózzuk, borsozzuk, majoránnával ízesítjük, és kevés víz hozzáadásával, fedő alatt puhára pároljuk „sütjük” szükség szerint a vizet pótoljuk, ügyelve arra, hogy ne főtt hús legyen belőle.
Amikor már majdnem megpuhult a hús (olyan 3/4-es) visszapirítjuk zsírjára, hozzáadjuk a zúzott fokhagymát, majd a rizst és az egészet jól „átforrósítjuk”, (vigyázzunk a fokhagyma könnyen megéghet), aztán felöntjük a rizs mennyiségének megfelelően, bő kétszerese, enyhén sós, forró vízzel, rászórjuk a borsót és a felkockázott paprikát és paradicsomot, valamint a babérlevelet, de nem keverjük el.
Ezt ki fogom próbálni, mert érdekes recept. Én általában a rizses húst nem zöldséggel készítem, de biztos nagyon finom így is :)
VálaszTörlésEzt a megjegyzést eltávolította a szerző.
TörlésValóban a rizses hús (a klasszikus) az nem így készül, de vannak helyek ahol paprikát és paradicsomot, a pörköltalapon kívül is raknak bele, és akkor kicsikét „lecsósabb” hangulatú lesz; borsóval is lehet találkozni itt-ott, ez megszínesíti picikét illetve rá lehet fogni, hogy ettünk zöldséget is :)
TörlésAmi viszont ennél viszonylag szembetűnőbb az a vöröshagyma és a fűszerpaprika hiánya, aki már evett belőle az nem hitte el, hogy hagyma nélkül készült.
Az úgymond tetején megpárolódó zöldségek szintén egy szokatlanabb, de mégse „furcsa” ízt kölcsönöznek.
A fűszerezés; hát azt mindig is szerettem, és vallom, hogy ki lehet lépni a szokványból egy kis Fantáziával, Bátorsággal és Jó étvággyal ;)
Tehát csak annyit mondok: Hajrá!